f@ny.wgz.cz

Vítejte na mých stránkách.

Homepage

Michala Mrůzková potřetí v kariéře zvítězila v anketě o nejlepšího kanoistu roku

Sobotní večer v olomouckém slovanském domě patřil kanoistům z divokých vod. Sedmý ročník tradičně netradičního vyhlášení ankety Kanoista roku byl tentokrát v duchu Noemovy Archy a už potřetí v ní zvítězila sjezdařka Michala Mrůzková. První dáma světového sjezdu, která letos do své bohaté sbírky přidala čtyři tituly mistryně Evropy, se poprvé nedostavila osobně. Cenu za ní přebral její manžel David Mrůzek.
Zde se můžete podívat na:
Výsledky ankety
Fotografie1
Fotografie2
+ na video, kreré je v galerii videí "Z vody"
Michala Mrůzková se nemohla do Olomouce dostavit. V této kanoistice nepříznivé době totiž tráví čas v daleké Floridě na soustředění. Ke své neúčasti řekla: „opravdu mě mrzí, že se vyhlášení nemůžu zúčastnit osobně, ale dala jsem přednost přípravě na náročnou příští sezónu. Jak se o mně ví, v poslední době se snažím prorazit i v rychlostní kanoistice. Letos se nám s mojí parťačkou z lodě Janou Blahovou bohužel nepodařilo vyjet místo pro olympijské hry v Pekingu a teď se na sto procent soustředíme na olympijskou donominaci, které se jede v květnu při ME v italském Miláně. Ve sjezdu se mi už podařilo dosáhnout všeho, čeho jde a rychlostní kanoistika je pro mě velkou výzvou do budoucna. Na divokou vodu jsem však v žádném případě nezanevřela. Příští rok na začátku června se jede sjezdové mistrovství světa v italské Ivrei a tam bych chtěla obhájit dvě zlaté z loňského MS v Karlových Varech.“
 
Kromě hlavního vítěze se vyhlásily i výsledky v dílčích kategoriích. Ve sjezdu jasně zvítězila celková vítězka Michala Mrůzková, před kajakářem Kamilem Mrůzkem a kajakářkou Lenkou Lagnerovou. Slalom ovládla další žena, která v poslední době dokázala, že jí nejsou cizí i jiné sporty. Přesvědčivě zvítězila bronzová medailistka z MS v Brazílii Štěpánka Hilgertová. Druhé místo patří deblkánoistům Jaroslav Volf – Ondřej Štěpánek a pomyslný bronz si letošními výsledky vyjela Irena Pavelková. Mezi juniory nebylo o vítězi pochyb. Loňské prvenství v této kategorii obhájil sjezdový singlkánoista Marek Rygel – dvojnásobný individuální mistr světa z USA a dva roky na žádném závodě neporažený mladík. Stříbro si převzala stříbrná medailistka z ME juniorů ve slalomu Kateřina Kudějová. Bronz přebral další úspěšný sjezdař kajakář Matěj Kropáček.
 
 
F@ny 2007 - 2008, webmaster: PiVkA|Heineken